Hoş Geldiniz [Kıssahan]

Gelin gelin, oturun. Bir sandalye çekin kendinize. Soluklanın biraz.

Yoruldunuz bu yaşınıza kadar. Bir molayı hak ettiniz.

Hem benim de anlatacaklarım var.

Ben kim miyim? Ben aslında senim. Kafanın içindeki o ipe sapa gelmez tuhaf düşüncelerim. Kiminin baskın çıkıp bilinçaltı boşluğuna ittiği, kiminin kendini çok kaptırıp dünyadan uzaklaştığı, kiminin ise git-geller yaşamasına sebep olan o düşünceler.

Ben senin ilham perinim, dostum.

Şaka şaka telaşlanma! Ben bu gördüğün Han‘ın sahibi Kıssahan. Bütün tasarım bana ait. Masaları ikinci el alıp, böylesine renkli renkli ben boyadım. Tamam tamam makul bir anlaşma karşılığında kasabanın çocuklarından yardım aldım. Ama gerçekten fikir benimdi.

Kitaplıkta gördüğün bütün kitaplar benim. Hepsini ben okudum. İnanır mısın bazıları gerçekten zorlu kitaplardı. Satılık değiller ama, aklından bile geçirme! Okumayı sever misin?..

Duvardaki fotoğrafların hepsi bana ait. Ara sıra güzel fotoğraflar çekiyorum sanırım. Tamam bazıları güzel olmayabilir ama içerisinde bir hikaye barındırır ve buda kâfidir benim için.

Limonata tadında hikayelerim var dinler misiniz?

Burayı nasıl buldunuz bilmiyorum ama zor olmamalı. Her gün şehir meydanından saat 15:16’da tren istasyonunun önünden bir otobüs kalkar.

Sana sen diye hitap edebilir miyim? Çay’ın demini alması için bir beş dakikası var,
acele etme”sen”.

Bu kasaba “Soğukgöl” olarak bilinir; girişi çıkışı tek bir yerden olan sakin bir sahil kasabasıdır. Bu mekanın adı da fark ettin mi bilmiyorum ama “Han”. Dolmuşlara durak olacak kadar meşhur bir han burası. Hemen her çeşit insanı bulabileceğin bir yer burası. Hemen her yolcunun en az bir kez uğradığı bir yer burası.

Kavun seven ama karpuz sevmeyen, karpuz seven ama kavun sevmeyen. Kavunu da
karpuzu da seven ve ne karpuz ne kavun seven.. Hepsini bulabilirsin burada. Ben de zeytin sevmem. Hiç yemedim, tadını bilmem ama sevmem. Sevmemem için tadını bilmeme gerek yok diye düşünüyorum. Tütün kolonyasına bayılırım bak. Sigara içmem, tütünle alakalı bir durumum yok. Tütün kolonyası nasıl yapılır sence? Aromasının kaynağı nedir bilir misin?

Fırfır!..  Zamane Yolcusu [Bölüm 1]

** Neyse çay olmuştur, bekle”sen”. Ben getiriyorum hemen. **


Okumayanlar için;

Önsöz

 

2 Beğeni

Oksijen ile aramda ironik bir bağ var.

Yorum bırak :

Email adresleriniz bizde saklı kalacaktır.

Sliding Sidebar

Size daha önce hiç evrenin özütünün düşünceler olduğunu söyleyen oldu mu? Evet! Ne enerji, ne atom, ne de başka bir şey! Evren sadece düşüncelerden oluşur. Galaksiler, yıldızlar, gezegenler düşüncelerden oluşur. Evler, arabalar, sokaklar, ağaçlar, gökyüzü düşüncelerden oluşur. Erkekler, kadınlar, çocuklar, bütün insanlar, bütün hayvanlar, bütün canlılar her şey ve herkes sâfi düşünceden oluşur. Dünyanın var olmadığını düşünen biri için dünya aslında yoktur. Bu kadar basit işte.